AKTUALNY KONKURS

Promocje 2023

 

Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE, organizowany przez Galerię Sztuki w Legnicy może pochwalić się ponad 30-letnią tradycją, będąc tym samym jedną z najstarszych tego typu imprez w Polsce, kierowaną do absolwentów wyższych uczelni artystycznych. Dziękujemy Państwu za jej wsparcie i udział Waszych studentów – dla części z nich udział w legnickim konkursie był początkiem dojrzałej drogi twórczej i jednym z pierwszych sukcesów w artystycznym życiu. Podczas ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji OPMM PROMOCJE spośród nadesłanych 170 prac do wystawy pokonkursowej jury wybrało obrazy 25 artystek i artystów. Relacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

Z wyjątkiem pandemicznej przerwy, Konkurs organizowany był każdego roku – nadszedł jednak czas na zmianę i niniejszym pragniemy poinformować, że Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE będzie odbywał się w formule biennale i odbywać się będzie co dwa lata. OPMM PROMOCJE od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodych malarzy z całej Polski. Przygotowanie tak dużej, przeglądowej prezentacji malarstwa jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Decyzja o zmianie formuły Przeglądu została podyktowana w znacznej mierze tymi względami – wierzymy, że system dwuletni pozwoli nam na jeszcze lepszą organizację wydarzenia.

Najbliższa edycja OPMM PROMOCJE –  już jako biennale – odbędzie się w 2023 roku. Mamy nadzieję, że spotka się ona z nie mniejszym niż zwykle zainteresowaniem, a Legnica pozostanie dla młodych artystów miejscem szczególnym.

Potencjalnych uczestników PROMOCJI 2023 zachęcamy do zgłaszania się poprzez pocztę e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt:

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1, Legnica

tel. 76 862 09 10, 76 862 06 94

promocje@galeria.legnica.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Search

kwa1

kwa2

kwa3

kwa4

o przeglądzie

aktualny konkurs

edycje

laureaci

en1

en2

en3

en4

emocje4

emocje1

emocje2

emocje3