EDYCJE

Promocje 2023

 

31. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023

wystawa od 1.12.2023 do 28.01.2024 r.

wernisaż: 15.12.2023 r. – godz. 19.00

miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

 

Lista zakwalifikowanych do wystawy:

Anna Bajon, Natalia Borkowska (Borczi), Hubert Dolinkiewicz, Kinga Flasza, Tobiasz Frączek, Ada Jurczak-Łowkis, Agata Knapik, Nikita Krzyżanowska, Barbara Kuchnowska, Wojciech Kucia, Mateusz Majchrzak, Dominika Makowska, Daniel Mikulski, Alicja Okrój, Katarzyna Pitek, Marta Prabucka, Justyna Rudzińska, Łukasz Sawicki, Adam Stępień, Marlena Szewczyk, Katarzyna Żugaj.

Gratulujemy.

 

Zakończył się etap przyjmowanie zgłoszeń do 31. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023, do udziału w którym Galeria Sztuki w Legnicy zaprosiła absolwentów krajowych wyższych uczelni artystycznych. Wstępna kwalifikacja uczestników do wystawy na podstawie nadesłanych zdjęć prac odbędzie się do 30 października  br.

Jury tegorocznej edycji:

Justyna Adamczyk – artystka, która powraca do Legnicy. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i publicznych, m.in. w OP ENHEIM, Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Narodowego w Gdańsku. Laureatka licznych nagród, m.in. w Promocjach. Prace prezentowała na wystawach na całym świecie, ostatnio na wystawach solowych w Openheim Wrocław i w Berlinie. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Łukasz Musielak – krytyk sztuki, filozof, wykładowca akademicki w ASP w Szczecinie na Wydziale Malarstwa, redaktor książek i autor tekstów. Współpracował z magazynami sztuki „Obieg” i „Szum”. Interesuje się teorią krytyczną i współczesnymi praktykami artystycznymi w kontekście historii awangardy.

Marek Wasilewski – artysta i autor tekstów o sztuce. Profesor na Wydziale Animacji i Intermediów UA w Poznaniu. Przez 13 lat był redaktorem naczelnym pisma artystyczno-naukowego „Zeszyty Artystyczne”, a do 2017 r. czasopisma internetowego „Czas Kultury”. Od 2017 r.  dyrektor galerii miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Kama Wróbel – kuratorka i historyczka sztuki, pedagożka i edukatorka. Dyrektorka oraz prezeska fundacji OP ENHEIM. Współrealizowała takie projekty jak: Festiwal Wysokich Temperatur, Think Tank lab Triennale, WRO Biennale Sztuki Mediów, SURVIVAL Przegląd Sztuki.

Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy. Organizatorka i kuratorka wystaw. Autorka tekstów o sztuce i programów edukacyjnych. Stała jurorka przeglądu, doktora kulturoznawstwa. Animatorka, menedżerka i teoretyczka kultury. Jej teksty od lat możecie czytać w Piśmie Artystycznym Format.

dokona oceny Waszych prac i do dnia 30 października podejmie decyzję o kwalifikacji do konkursu i wystawy pokonkursowej. O decyzji jurorów poinformujemy Państwa mailowo do 3 listopada 2023.

Życzymy powodzenia i pozostajemy w kontakcie.

 

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w 31. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w latach 2022 i 2023 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce. Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym. 

 

Dotychczas w OPMM PROMOCJE nagrodą główną uhonorowano trzydzieści sześć osób. Sześć razy przyznano tytuł ex aequo. Dla wielu z nich uzyskane w PROMOCJACH laury stały się przepustką do udziału w dojrzałym środowisku twórczym – nie tylko jako formalne wyróżnienie, ale też w warstwie symbolicznej, dodając wiary w siebie, wewnętrznej siły i motywacji do dalszego rozwoju. Późniejsze sukcesy wyróżnionych w Przeglądzie artystów pokazują, że legnicki konkurs spełnia swoją rolę, pomagając utalentowanym twórcom wejść w niełatwy świat sztuki. Wśród laureatów PROMOCJI z ubiegłych lat są znani dziś artyści: Julia Cyryło, Dominik Lejman, Ivo Nikić.

 

Komunikat dla przyszłych absolwentów z lat 2024 i 2025

Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 32. edycji) prosimy o przesłanie swoich danych pocztą elektroniczną na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
 
 
Tak było - wernisaż 30. OPMM PROMOCJE 2021

Kontakt:

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1, Legnica

tel. 76 862 09 10, 76 862 06 94

promocje@galeria.legnica.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Agama Media Agencja ReklamowaProjekt i wykonanie strony internetowej - Studio Graficzne Agama Media

Search

kwa1

kwa2

kwa3

kwa4

o przeglądzie

aktualny konkurs

edycje

laureaci

en1

en2

en3

en4

emocje4

emocje1

emocje2

emocje3