Promocje 2019

Przemysław Garczyński - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Julia Świtaj - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Barbara Wójcik - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Zuzanna Grochowska - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy - Statuetka „Srebrna Ostroga”

Zuzanna Malinowska - Wyróżnienie Honorowe Dyrektorki Galerii Sztuki w Legnicy

Nika Grzymska - Wyróżnienie Honorowe Jury

Barbara Wójcik - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Dominika Stręciwilk - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Urszula Madera - Wyróżnienie Kwartalnika ARTLUK

 

Promocje 2018

Aneta Kublik - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Katarzyna Rutkowska - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Żaneta Dziadosz - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Jagoda Zych - Nagroda - Statuetka „Srebrna Ostroga”

Justyna Maksajda - Wyróżnienie honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Małgorzata Czyż Wyróżnienie Honorowe

Tomasz Zjawiony - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Tomasz Zjawiony - Wyróżnienie Kwartalnika ARTLUK

Karolina Pielak Wyróżnienie O.pl Polski Portal Kultury

 

Promocje 2017

Mikołaj Kowalski - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Kinga Popiela -  I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Katarzyna Piróg - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Wojciech Roskosz - Nagroda - Statuetka „Srebrna Ostroga”

Ewa Kozera - Wyróżnienie honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Olga Dziubak - Wyróżnienie Honorowe

Dorota Kuźniak - Wyróżnienie Honorowe

Paweł Baśnik - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2016

Rua Golba - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Iwona Ogrodzka - Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Maciej Nowacki - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Marta Wawrzynowicz - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Martyna Czop - Wyróżnienie honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Grażyna Danuta Daniel - Nagroda - statuetka „Srebrna Ostroga”

Aleksandra Kalisz - Nagroda Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Rua Golba - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2015

Sebastian Krok - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Małgorzata Myślińska - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Iwona Teodorczuk-Możdżyńska - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy - statuetka „Srebrna Ostroga”

Filip Rybkowski - Wyróżnienie Honorowe Galerii Sztuki w Legnicy

Małgorzata Wróbel-Kruczenkow - Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Karolina Jabłońska Wyróżnienie Honorowe Jury

Piotrek Pietrzak - Wyróżnienie Honorowe Jury

Marta Czarnecka - Nagroda Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy

Magdalena Pela - Nagroda Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy

Marta Czarnecka - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Magdalena Pela - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2014

Daniel Cybulski - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Karolina Balcer - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Nagroda pisma Artystycznego FORMA

Kamil Kukla - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Aga Piotrowska Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy - statuetka „Srebrna Ostroga”

Justyna Jędrzejowska Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Katarzyna Feiglewicz - Nagroda BWA w Zielonej Górze

Anita Mikas - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Karolina Balcer - Nagroda Pisma Artystycznego FORM

Cyryl Polaczek - Wyróżnienie Firmy JPJ

 

Promocje 2013

Juliusz Kosin - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Katarzyna Piotrowicz - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Paweł Słota - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Katarzyna Piotrowicz - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy - Statuetka „Srebrna Ostroga”

Ewa Prończuk-Kuziak - Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Jolanta Strzelczyk - Wyróżnienie Galerii Sztuki w Legnicy

Katarzyna Celek - Nagroda BWA w Zielonej Górze

Katarzyna Piotrowicz - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT 

Juliusz Kosin - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Martyna Borowiecka Wyróżnienie Firmy JPJ

Bartosz Czarnecki - Wyróżnienie Firmy COBEX

 

Promocje 2012

Martyna Ścibior - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Monika Chlebek - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Albertyna Kacalak - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Wioletta Wykowska - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Radosław Jastrzębski - Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Natalia Karasińska - Wyróżnienie Honorowe

Irmina Staś - Wyróżnienie Honorowe

Malwina Karp - Wyróżnienie Honorowe

Martyna Ścibior - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Albertyna Kacalak - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2011

Katarzyna Bąkowska-Roszkowska - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Magdalena Laskowska - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Natalia Kozieł - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Grzegorz Kozera - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy, statuetka „Srebrna Ostroga”

Karolina Lisik - Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Natalia Kozieł - Nagroda Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy

Grzegorz Kozera - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT 

Magdalena Szadkowska - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Emilia Żakieta - Wyróżnienie Czasopisma Internetowego ARTMIX

Natalia Kozieł - Wyróżnienie Portalu internetowego ART ATTACK

Emilia Żakieta - Wyróżnienie Portalu internetowego ART ATTACK

 

Promocje 2010

Julia Curyło - Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kinga Bella - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Paweł Matyszewski - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy, statuetka „Srebrna Ostroga”

Bartosz Kokosiński  - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Zofia Błażko - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Tomasz Michalski - Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy

Ola Kozioł Wyróżnienia Honorowe Jury 

Karol Nienartowicz - Wyróżnienia Honorowe Jury

Kamila Mankus - Wyróżnienia Honorowe Jury

Julia Curyło - Nagroda Galerii Miejskiej  BWA w Bydgoszczy

Klaudia Urbanek-Kękuś - Wyróżnienie Czasopisma Internetowego ARTMIX

 

Promocje 2009

Halina Trela - GRAND PRIX, Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Klaudia Kaczmarek - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Agata Bajszczak - III NagrodaGalerii Sztuki w Legnicy, statuetka „Srebrna Ostroga”

Magdalena Mellin - Wyróżnienie Honorowe Galerii Sztuki w Legnicy

Joanna Widurska - Wyróżnienie Honorowe Galerii Sztuki w Legnicy

Halina Trela - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Agata Bajszczak - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Anna Karwowska - Wyróżnienie Stowarzyszenia Wolnej Sztuki w Głogowie

Piotr Kuczma - Wyróżnienie Honorowe Firmy JPJ

Agnieszka Łapka - Wyróżnienie Honorowe Firmy GEMEX

 

Promocje 2007/08

Agnieszka Gajewska - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Joanna Pałys - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Magdalena Komborska-Swacha - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Florentyna Nastaj - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Joanna Pałys - Nagroda Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy

Florentyna Nastaj - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Joanna Pałys - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Małgorzata Klimas - Wyróżnienie Honorowe Dziennikarzy

Tomasz Kucharski - Wyróżnienie Honorowe Firmy JPJ

 

Promocje 2006/07

Pascale Héliot - I Nagroda Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Bartosz Ratajczyk - I Nagroda Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego ex aequo

Olga Raciborska - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy ex aequo

Grzegorz Stępniak II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy ex aequo

Wojciech Juchniewicz - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Paulina Kwasow  - Wyróżnianie

Marzena Małecka - Wyróżnianie

Dominik Dryja - Wyróżnianie

Bartosz Dawid Ślusarski - Nagroda Galerii Miejskiej  BWA w Bydgoszczy

Justyna Adamczyk - Nagroda Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

Katarzyna Stachniuk - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Dorota Sroka - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2005

Maciej Duchowski - Grand Prix

Tomasz Ryndak - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Katarzyna Bogdańska - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Maciej Duchowski - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Tomasz Ryndak - Wyróżnienie Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2004

Anna Wisz - Grand Prix Ministra Kultury RP

Daniel Krysta - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Jan Michalak - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Aleksander Laszenko - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Agnieszka Kieliszczyk - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Małgorzata Teodorczyk - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2003

Ivo Nikić - Grand Prix Nagroda Ministra Kultury RP

Dagmara Angier-Sroka - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Daniel Perełkiewicz - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Radosław Radel - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Daniel Perełkiewicz - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2002

Barbara Gębczak-Janas - Grand Prix Ministra Kultury

Małgorzata Wielek-Madrela - Nagroda Przezydenta Miasta Legnicy

Magda Burdzyńska - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Maia Siemińska - Wyróżnienie

 

Promocje 2001

Marcin Mroczkowski - I Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Adam Piasek - II Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy ex aequo

Kinga Nowak - II Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy ex aequo

Adam PiasekNagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Kinga Nowak - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 2000

Mira Boczniowicz - I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Monika Guzowska-Rychter - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Monika Solorz - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Paweł Mendrek -  Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Anna Kaszuba-DębskaWyróżnienie honorowe

Monika Guzowska-Rychter Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Monika Solorz Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Anna Kaszuba-Dębska - Nagroda rzeczowa Tygodnika KONKRETY

 

Promocje 1999

Beata Cedrzyńska - I Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego ex aequo

Ewa Łodyga - I Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego ex aequo

Katarzyna Godyń - II Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Kaja Barbe-Lewandowska - III Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy

Marek Okrasa - Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy statuetka „Srebrna Ostroga”

Katarzyna Godyń - Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT

Beata Cedrzyńska - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Janusz Gałuszka - Nagroda rzeczowa Tygodnika KONKRETY

 

Promocje 1998

Marcin Szydłowski - Nagroda Marszałka Sejmiku Dolnośląskiego

Beata Słotołowicz-Stankiewicz - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Małgorzata Stępniak - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Paweł Dyś - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Piotr Karas - wyróżnienia honorowe

Karolina Komasa - wyróżnienia honorowe

Urszula Dzwonik - wyróżnienia honorowe

Agnieszka Kalinowska - wyróżnienia honorowe

 Arkadiusz Sarnes - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 1997

Teodor Sobczak - Nagroda Wojewody Legnickiego

Małgorzata Kierczuk-Macieszko - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Katarzyna Kujawska - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Aneta Rudnicka - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Katarzyna Kujawska - Nagroda Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy „Srebrna ostroga”

Piotr Korzeniowski - wyróżnienia honorowe

Wojciech Pukocz - wyróżnienia honorowe

Wojciech Pukocz - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 1996

Dominik Lejman - Nagroda Wojewody Legnickiego

Katarzyna Kmita-Pukocz - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Norman Smużniak - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki RP ex aequo

Marcin Afrykański - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Marcin Harlender - Nagroda Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy - “Srebrna Ostroga”

Marcin Harlender - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Dominik Lejman - Rzeczowa Nagroda Tygodnika ”Konkrety”,

Dominik Lejman - Nagroda Przedsiębiorstwa “Astra-Pollena”

Norman Smużniak - Nagroda Przedsiębiorstwa “Astra-Pollena”

Marcin Afrykański - Nagroda Przedsiębiorstwa “Astra-Pollena”

Marcin Harlender - Nagroda Przedsiębiorstwa “Astra-Pollena”

 

Promocje 1995

Edyta Sobieraj - Grand Prix Wojewody Legnickiego

Jakub Strzyż - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy  

Krystyna Szczepaniak - Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu UW w Legnicy

Beata Eliasik - Nagroda Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy - “Srebrna Ostroga"

Maciej Sęczawa - Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

 

Promocje 1994

Mariola Jaśko - I Nagroda ex aequo

Iwona Góraj - I Nagroda ex aequo

Elżbieta Piekarnik - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy 

Dariusz Orwat - Nagroda Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy - “Srebrna Ostroga"

Przemysław Stachowski - wyróżnienie honorowe 

 

Promocje 1993

Waldemar Kuczma - I Nagroda

Agata Drobek - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy

Mirella Rylewicz-Butryn - Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu UW w Legnicy

Adam Molenda - wyróżnienie honorowe 

Jerzy Czereczon - wyróżnienie honorowe

 

Promocje 1992

Dariusz Syrkowski - I Nagroda 

Piotr Tyszkowski - Wyróżnienie

Ireneusz Stelmach - wyróżnienie honorowe

Danuta Winciarek - wyróżnienie honorowe

 

Promocje 1991

Andrzej Jankowski - I Nagroda Wojewody Legnickiego i Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy

Katarzyna Giemza-Borzemska - Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy 

Andrzej Jankowski - Nagroda specjalna Przedsiębiorstwa Budowlanego MODERNBUD

 

Promocje 1990

Łukasz Konieczko - Grand Prix – nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Legnicy

Adam Chmielowiec - wyróżnienia ufundowane przez Hutę Miedzi „Legnica”

Danuta Joppek - wyróżnienia ufundowane przez Hutę Miedzi „Legnica”

Dorota Kamyszek - wyróżnienia ufundowane przez Hutę Miedzi „Legnica”

Łukasz Konieczko - Nagroda specjalna Ufundowana przez Pawła Sosnkowskiego

Kontakt:

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1, Legnica

tel. 76 862 09 10, 76 862 06 94

promocje@galeria.legnica.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Search

kwa1

kwa2

kwa3

kwa4

o przeglądzie

aktualny konkurs

edycje

laureaci

en1

en2

en3

en4

emocje4

emocje1

emocje2

emocje3