O wystawie

E-mocje! to wystawa zorganizowana w zamian i na kanwie Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE. W związku z tym, że z powodu sytuacji epidemiologicznej Przegląd w 2020, jubileuszowym roku nie miał szans się odbyć, powstała idea wystawy E-mocje! Jest ona sentymentalnym nawiązaniem do corocznego legnickiego konkursu malarstwa na poziomie programowym, ekspozycyjnym i brzmieniowym. Zatem tym razem, w równą, trzydziestą rocznicę pierwszych PROMOCJI udajemy się na wycieczkę przez minione edycje, wracając do nagrodzonych w zeszłych latach prac.

Uczestnicy wystawy:

Dagmara Angier-Sroka, Agata Bajszczak, Karolina Balcer, Katarzyna Bogdańska, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Cedrzyńska, Monika Chlebek, Julia Curyło, Daniel Cybulski, Martyna Czop, Grażyna Danuta Daniel, Maciej Duchowski, Żaneta Dziadosz, Agnieszka Gajewska, Przemysław Garczyński, Rua Golba, Zuzanna Grochowska, Pascale Héliot, Radosław Jastrzębski, Wojciech Juchniewicz, Albertyna Kacalak, Klaudia Kaczmarek, Natalia Karasińska, Magdalena Komborska-Swacha, Mikołaj Kowalski, Juliusz Kosin, Ewa Kozera, Grzegorz Kozera, Natalia Kozieł, Daniel Krysta, Sebastian Krok, Aneta Kublik, Kamil Kukla, Magdalena Laskowska, Karolina Lisik, Ewa Łodyga, Justyna Maksajda, Paweł Matyszewski, Magdalena Mellin, Jan Michalak, Marcin Mroczkowski, Małgorzata Myślińska, Florentyna Nastaj, Ivo Nikić, Maciej Nowacki, Kinga Nowak, Iwona Ogrodzka, Joanna Pałys, Adam Piasek, Katarzyna Piotrowicz, Kinga Popiela, Ewa Prończuk-Kuziak, Tomasz Ryndak, Bartosz Ratajczyk, Olga Raciborska, Wojciech Roskosz, Katarzyna Rutkowska, Filip Rybkowski, Paweł Słota, Martyna Ścibior, Julia Świtaj, Halina Trela, Marta Wawrzynowicz, Małgorzata Wielek-Madrela, Joanna Widurska, Anna Wisz, Barbara Wójcik, Wioletta Wykowska.

 

Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy całą kolekcję prac nagrodzonych i wyróżnionych w poprzednich latach, którą gromadzimy od 2000 roku. Na ekspozycję składa się 71 prac autorstwa 68 artystów. To najciekawsze i najbardziej reprezentatywne dzieła, prezentowane podczas Przeglądów. Jest to tym samym dokumentacja twórczości najmłodszych pokoleń polskich artystów.

Wystawa jest częścią projektu E-mocje! Wirtualny spacer przez historię malarstwa młodych, realizowanego w 17.08.2020 do 31.12.2020, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach wirtualnego spaceru odbył się cykl działań online, które towarzyszyły ekspozycji: oprowadzanie po wystawie online, debata i podkasty o sztuce oraz wizyty w pracowniach artystów. Przeprowadziliśmy także konkurs na nowy logotyp Przeglądu, który skierowany był do grafików, projektantów oraz artystów plastyków. Nagrodę główną otrzymała Ewelina Pieńkowska, a zwycięski logotyp stał się nową wizytówką PROMOCJI.

 

WYSTAWA ON-LINE

 

 

Na konkurs na logotyp Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE wpłynęły 183 prace. Skierowany był on do grafików, projektantów oraz artystów plastyków. Nagrodę główną przyznaliśmy Ewelinie Pieńkowskiej. Laureatce serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie!

 

 

 

Kontakt:

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1, Legnica

tel. 76 862 09 10, 76 862 06 94

promocje@galeria.legnica.eu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Search

kwa1

kwa2

kwa3

kwa4

o przeglądzie

aktualny konkurs

edycje

laureaci

en1

en2

en3

en4

emocje4

emocje1

emocje2

emocje3